30. новембра 2021. год. у сарадњи са члановима удружења „Дечија културна историја“ и Градском библиотеком из Лазаревца одељење 4-1 је са својом учитељицом Зорицом Ивковић учествовало у пројекту „Траговима Колубарске битке“.

Том приликом за ученике је одржано краће предавање у Градској библиотеци „Димитрије Туцовић“ и одгледали су краћи документарни филм о Колубарској битци.

Шетња, предвођена Наталијом Ђуровић, испред удружења „Дечија културна историја“, је почела најпре од библиотеке до Споменика српском ратнику, а потом до споменика - скулптуре „Предах ратнику“ испред Модерне галерије. Шетња се наставила до цркве Светог Великомученика Димитрија и Спомен костурнице где им је краће предавање одржао парох цркве Владимир Стојковић. Шетња је завршена код Спомен плоче посвећеној погинулим колубарским ратницима и старог споменика Димитрију Туцовићу у улици Кнеза Станоја.

Испред сваког споменика ученици су положили цвеће и чули занимљиву причу о томе коме је и зашто подигнут.

Ученици су се кроз занимљиво предавање, дружење и шетњу упознали за историјом лазаревачког краја и научили о Колубарској бици што је и био циљ овог пројекта.

Прилог са ТВ Гем на линку.